Otwieranie plików DWG i innych formatów: Przewodnik po programach i narzędziach

Czasami napotykamy na różne formaty plików, które nie są zbyt powszechne i chcemy je otworzyć na swoim komputerze lub urządzeniu, ale nie do końca wiemy w jaki sposób. Dwa z takich formatów to DWG (format używany do grafiki wektorowej w projektach CAD) oraz DXF (format używany do przechowywania danych wektorowych w AutoCAD). Obok nich, możemy też spotkać się z plikami MOBI (format książek elektronicznych) czy też RAR (format kompresji plików). W dzisiejszym artykule dowiemy się w jaki sposób otworzyć i przeglądać te pliki za pomocą popularnych programów i narzędzi oraz jak sobie z nimi radzić.

Otwieranie plików DWG – jakie programy są najlepsze?

Jeśli zastanawiasz się, plik DWG czym otworzyć, to najpopularniejszym narzędziem do tego celu jest oczywiście program AutoCAD, stworzony przez firmę Autodesk. AutoCAD jest bardzo często używany przez architektów, projektantów i inżynierów, ale niestety nie jest darmowy i należy wykupić licencję, aby móc z niego korzystać.

Alternatywą dla AutoCAD-a jest program DraftSight, którego podstawowa wersja jest darmowa. DraftSight pozwala na edycję istniejących plików DWG oraz tworzenie nowych projektów graficznych.

Jeśli jednak tylko chcesz przeglądać plik DWG, a nie edytować go, idealnym rozwiązaniem będzie program Autodesk DWG TrueView, dostępny nieodpłatnie na stronie producenta. Pliki DWG czym otworzyć to już nie problem!

Jak otworzyć i przeglądać pliki DXF?

Przechodząc do formatu DXF, warto zwrócić uwagę na to, że często chcemy plik DXF czym otworzyć, a pliki tego formatu można otworzyć za pomocą tych samych programów, co pliki DWG, czyli AutoCAD, DraftSight oraz Autodesk DWG TrueView. Pliki DXF czym otworzyć to równie proste pytanie z odpowiedzią, jak w przypadku plików DWG.

Czytanie książek elektronicznych – czyli jak otworzyć plik MOBI?

Kiedy pojawia się pytanie, plik MOBI czym otworzyć, warto zwrócić uwagę na kilka opcji. Jedną z popularnych aplikacji do otwierania plików MOBI jest Calibre, który jest darmowym programem do zarządzania kolekcją ebooków. Może on otwierać różne formaty, w tym właśnie MOBI, co jest bardzo praktyczne i pomocne.

Innym dobrym wyborem jest Sumatra PDF, który na pierwszy rzut oka może wydawać się programem do otwierania plików PDF, ale również potrafi obsłużyć plik MOBI. Oczywiście, jeśli posiadasz czytnik Kindle, możesz również otworzyć plik MOBI bezpośrednio na czytniku.

Pliki RAR – jak je otworzyć i wypakować?

Jeśli zastanawiasz się, pliki RAR czym otworzyć, to dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele programów, które mogą pomóc ci wypakować pliki skompresowane w formacie RAR. Najbardziej znanym narzędziem jest oczywiście WinRAR, który oferuje wiele opcji zarządzania archiwami RAR, ale trzeba pamiętać, że jest to narzędzie płatne.

Dla osób poszukujących darmowych rozwiązań, doskonałym wyborem będzie program 7-Zip, który obsługuje wiele formatów kompresji, w tym RAR. 7-Zip jest łatwy w obsłudze i bardzo skuteczny, co sprawia, że staje się coraz bardziej popularny.

Przegląd rozwiązań do otwierania popularnych formatów plików

Chcąc otworzyć plik DWG, warto zainstalować program AutoCAD, DraftSight lub Autodesk DWG TrueView. W przypadku formatu DXF, używając tych samych aplikacji, można bez problemu przeglądać i edytować takie pliki. Dla miłośników książek elektronicznych pytających się, jak otworzyć plik MOBI, świetnym rozwiązaniem będą programy Calibre czy Sumatra PDF, a także czytnik Kindle. Natomiast osoby zastanawiające się jak wypakować pliki RAR, mogą skorzystać z płatnego narzędzia WinRAR bądź darmowego programu 7-Zip.

Total
0
Shares
Prev
Czy kolagen jest bezpieczny? Porównanie z innymi popularnymi produktami i usługami

Czy kolagen jest bezpieczny? Porównanie z innymi popularnymi produktami i usługami

Ostatnio wiele osób zainteresowało się korzyściami zdrowotnymi płynącymi z

Next
Co najlepiej jeść na masę i jak dostosować posiłki na kolację, diecie czy kiedy masz kaca lub zgagę?

Co najlepiej jeść na masę i jak dostosować posiłki na kolację, diecie czy kiedy masz kaca lub zgagę?

W życiu każdej osoby zdarza się czas, gdy chcemy zbudować masę mięśniową,